CTFd - en to sv_SE translation catalogue (162 entries)

en: User Name
sv_SE: Användarnamn

en: Email
sv_SE: E-post

en: Password
sv_SE: Lösenord

en: Submit
sv_SE: Skicka in

en: User Name or Email
sv_SE: Användarnamn eller E-post

en: Resend Confirmation Email
sv_SE: Skicka bekräftelsemail igen

en: Language
sv_SE: Språk

en: Current Password
sv_SE: Nuvarande lösenord

en: Affiliation
sv_SE: Tillhörighet

en: Website
sv_SE: Hemsida

en: Country
sv_SE: Land

en: Expiration
sv_SE: Förfallodatum

en: Generate
sv_SE: Generera

en: Event Name
sv_SE: Evenemangets namn

en: The name of your CTF event/workshop
sv_SE: Namnet på ditt CTF-evenemang/workshop

en: Event Description
sv_SE: Evenemangets beskrivning

en: Description for the CTF
sv_SE: CTF beskrivning

en: User Mode
sv_SE: Användarläge

en: Team Mode
sv_SE: Teamläge

en: Controls whether users join together in teams to play (Team Mode) or play as themselves (User Mode)
sv_SE: Styr om användare går samman i team för att spela (Teamläge) eller spelar som sig själva (Användarläge)

en: Admin Username
sv_SE: Admin användarnamn

en: Your username for the administration account
sv_SE: Ditt användarnamn för adminkontot

en: Admin Email
sv_SE: Admin e-post

en: Your email address for the administration account
sv_SE: Din e-postadress för adminkontot

en: Admin Password
sv_SE: Admin lösenord

en: Your password for the administration account
sv_SE: Ditt lösenord för adminkontot

en: Logo to use for the website instead of a CTF name. Used as the home page button. Optional.
sv_SE: Logotyp att använda för webbplatsen istället för ett CTF-namn. Används som startsidesknapp. Valfritt.

en: Banner to use for the homepage. Optional.
sv_SE: Banner att använda till hemsidan. Valfritt.

en: Small Icon
sv_SE: Liten ikon

en: favicon used in user's browsers. Only PNGs accepted. Must be 32x32px. Optional.
sv_SE: favicon som används i användarnas webbläsare. Endast PNG-filer accepteras. Måste vara 32x32px. Valfritt.

en: Theme
sv_SE: Tema

en: CTFd Theme to use. Can be changed later.
sv_SE: CTFd-tema att använda. Kan ändras senare.

en: Theme Color
sv_SE: Temafärg

en: Color used by theme to control aesthetics. Requires theme support. Optional.
sv_SE: Färg som används av temat för att kontrollera estetiken. Kräver temastöd. Valfritt.

en: Verify Emails
sv_SE: Bekräfta e-post

en: Start Time
sv_SE: Starttid

en: Time when your CTF is scheduled to start. Optional.
sv_SE: Tid när ditt CTF är schemalagt att starta. Valfritt.

en: End Time
sv_SE: Sluttid

en: Time when your CTF is scheduled to end. Optional.
sv_SE: Tid när ditt CTF är schemalagt att sluta. Valfritt.

en: Finish
sv_SE: Slut

en: Team Name
sv_SE: Teamnamn

en: Team Password
sv_SE: Teamlösenord

en: Join
sv_SE: Anslut

en: Create
sv_SE: Skapa

en: Your team's public name shown to other competitors
sv_SE: Ditt teams offentliga namn visas för andra deltagare

en: New Team Password
sv_SE: Nytt teamlösenord

en: Set a new team join password
sv_SE: Ange ett nytt teamlösenord

en: Confirm Current Team Password
sv_SE: Bekräfta nuvarande teamlösenord

en: Provide your current team password (or your password) to update your team's password
sv_SE: Ange ditt nuvarande teamlösenord (eller ditt lösenord) för att uppdatera ditt teamlösenord.

en: Your team's affiliation publicly shown to other competitors
sv_SE: Ditt teams tillhörighet visas offentligt för andra tävlande

en: Your team's website publicly shown to other competitors
sv_SE: Ditt teams webbplats visas offentligt för andra deltagare'

en: Your team's country publicly shown to other competitors
sv_SE: Ditt teams land visas offentligt för andra tävlande'

en: Team Captain
sv_SE: Lagkapten

en: Search Field
sv_SE: Sökfält

en: Name
sv_SE: Namn

en: Search
sv_SE: Sök

en: Hidden
sv_SE: Dold

en: Banned
sv_SE: Otillåten

en: Invite Link
sv_SE: Inbjudningslänk

en: Search for matching users
sv_SE: Sök efter matchande användare

en: Powered by CTFd
sv_SE: Drivs av

en: Challenge
sv_SE: Utmaning

en: %(num)d Solve | %(num)d Solves
sv_SE[0]: %(num)d Löst
sv_SE[1]: %(num)d Lösta

en: View Hint
sv_SE: Se ledtråd

en: Flag
sv_SE: Flagga

en: Next Challenge
sv_SE: Nästa utmaning

en: Date
sv_SE: Datum

en: Challenges
sv_SE: Utmaningar

en: Confirm
sv_SE: Bekräfta

en: We've sent a confirmation email to your email address.
sv_SE: Vi har skickat ett bekräftelsemail till till e-postadress.

en: Please click the link in that email to confirm your account.
sv_SE: Vänligen klicka på länken i mailet för att bekräfta ditt konto.

en: If the email doesn’t arrive, check your spam folder or contact an administrator to manually verify your account.
sv_SE: Om du inte mottagit ett bekräftelesemail, titta i din skräppost eller kontakta en administratör för att manuellt bekräfta ditt konto.

en: Change Email Address
sv_SE: Ändra e-postadress

en: Login
sv_SE: Logga in

en: Forgot your password?
sv_SE: Glömt lösenord?

en: Notifications
sv_SE: Notiser

en: There are no notifications yet
sv_SE: Det finns inga notiser ännu

en: Register
sv_SE: Registrera

en: Your username on the site
sv_SE: Ditt användarnamn på siten

en: Never shown to the public
sv_SE: Visas aldrig offentligt

en: Password used to log into your account
sv_SE: Valt lösenord för inloggning

en: Reset Password
sv_SE: Återställ lösenord

en: You can now reset the password for your account and log in. Please enter in a new password below.
sv_SE: Du kan nu återställa ditt lösenord och logga in. Vänligen ange.

en: Please provide the email address associated with your account below.
sv_SE: Vänligen ange den e-postadress som är kopplad till ditt konto nedan.

en: Settings
sv_SE: Inställningar

en: Profile
sv_SE: Profil

en: Access Tokens
sv_SE: Teckenåtkomst

en: Your profile has been updated
sv_SE: Din profil har uppdaterats

en: API Key Generated
sv_SE: API nyckel genererad

en: Please copy your API Key, it won't be shown again!
sv_SE: Vänligen kopiera din APInyckel, den kommer inte visas igen!

en: Active Tokens
sv_SE: Aktivera symbol

en: Delete Token
sv_SE: Radera symbol

en: Are you sure you want to delete this token?
sv_SE: Är du säker på att du vill radera symbolen?

en: Created
sv_SE: Skapad

en: Description
sv_SE: Beskrivning

en: Delete
sv_SE: Radera

en: Setup
sv_SE: Installation

en: General
sv_SE: Allmänt

en: Mode
sv_SE: Läge

en: Style
sv_SE: Stil

en: Date &amp; Time
sv_SE: Datum &amp; Tid

en: Integrations
sv_SE: Integreringar

en: Next
sv_SE: Nästa

en: Participants register accounts and form teams
sv_SE: Deltagarregistrering av konto och team

en: If a team member solves a challenge, the entire team receives credit
sv_SE: Om en teammedlem löser en utmaning, får hela teamet poäng

en: Easier to see which team member solved a challenge
sv_SE: Lättare att se vilken teammedlem som löste utmaningen

en: May be slightly more difficult to administer
sv_SE: Kan vara aningen svårare att administrera

en: Participants only register an individual account
sv_SE: Deltagare registrerar endast ett individuellt konto

en: Players can share accounts to form pseudo-teams
sv_SE: Spelare kan dela konton för att bilda pseudo-lag

en: Easier to organize
sv_SE: Lättare att organisera

en: Difficult to attribute solutions to individual team members
sv_SE: Svårt att tillskriva lösningar till enskilda teammedlemmar

en: Visibility Settings
sv_SE: Visningsinställningar

en: Control the visibility of different sections of CTFd
sv_SE: Kontrollera synligheten för olika sektioner i CTFd

en: Subscribe email address to the CTFd LLC Newsletter for news and updates
sv_SE: Starta prenumeration med din e-postadress på CTFd LLC:s nyhetsbrev för nyheter och uppdateringar

en: Time
sv_SE: Tid

en: UTC Preview
sv_SE: UTC förhandsgranskning

en: Users
sv_SE: Användare

en: Teams
sv_SE: Team

en: Scoreboard
sv_SE: Poängtavla

en: Admin Panel
sv_SE: Adminpanel

en: Team
sv_SE: Lag

en: Logout
sv_SE: Team

en: Forbidden
sv_SE: Förbjuden

en: File not found
sv_SE: Fil ej hittad

en: Sorry about that
sv_SE: Förlåt för det

en: Too many requests
sv_SE: För många

en: Please slow down!
sv_SE: Snälla sakta ner!

en: Bad Gateway
sv_SE: Dålig Gateway

en: (Optional)
sv_SE: (Valfri)

en: Join Team
sv_SE: Gå med i team

en: Welcome to
sv_SE: Välkommen till

en: Click the button below to join the team!
sv_SE: Klicka på knappen för att gå med i teamet!

en: Create Team
sv_SE: Skapa team

en: Edit Team
sv_SE: Redigera team

en: Your team's profile has been updated
sv_SE: Din teamprofil har uppdaterats

en: Choose Captain
sv_SE: Välj kapten

en: Your captain rights have been transferred
sv_SE: Dina kaptensrättigheter har överförts

en: Invite Users
sv_SE: Bjud in användare

en: Share this link with your team members for them to join your team
sv_SE: Dela denna länken med dina teammedlemmar så att de kan gå med i ditt team

en: Invite links can be re-used and expire after 1 day
sv_SE: Inbjudningslänkar kan återanvändas och utgår efter en dag

en: Disband Team
sv_SE: Upplös team

en: Are you sure you want to disband your team?
sv_SE: Är du säker på att du vill upplösa ditt team?

en: No
sv_SE: Nej

en: Yes
sv_SE: Ja

en: Official
sv_SE: Officiell

en: place
sv_SE: plats

en: points
sv_SE: poäng

en: Members
sv_SE: Medlemmar

en: Score
sv_SE: Poäng

en: Captain
sv_SE: Kapten

en: Awards
sv_SE: Vinster

en: Solves
sv_SE: Lösningar

en: Category
sv_SE: Kategori

en: Value
sv_SE: Värde

en: No solves yet
sv_SE: Ing lösningar ännu

en: In order to participate you must either join or create a team.
sv_SE: För att delta måste du gå med i eller skapa ett team.

en: Play with Official Team
sv_SE: Spela med ett officiellt team

en: Join Unofficial Team
sv_SE: G>å med i ett inofficiellt team

en: Create Unofficial Team
sv_SE: Skapa ett inofficiellt team

en: Page
sv_SE: Sida

en: User
sv_SE: Användare

en: user | users
sv_SE[0]: användare
sv_SE[1]: användare
