CTFd - en to ro_RO translation catalogue (165 entries)

en: User Name
ro_RO: Nume de utilizator

en: Password
ro_RO: Parola

en: Submit
ro_RO: Trimiteți

en: User Name or Email
ro_RO: Nume de utilizator sau e-mail

en: Resend Confirmation Email
ro_RO: Retrimite e-mailul de confirmare

en: Language
ro_RO: Limba

en: Current Password
ro_RO: Parola curentă

en: Affiliation
ro_RO: Afiliere

en: Website
ro_RO: Site web

en: Country
ro_RO: Țară

en: Expiration
ro_RO: Expirare

en: Generate
ro_RO: Generează

en: Event Name
ro_RO: Numele evenimentului

en: The name of your CTF event/workshop
ro_RO: Numele evenimentului/atelierului dvs. CTF

en: Event Description
ro_RO: Descrierea evenimentului

en: Description for the CTF
ro_RO: Descriere pentru CTF

en: User Mode
ro_RO: Modul utilizator

en: Team Mode
ro_RO: Mod echipă

en: Controls whether users join together in teams to play (Team Mode) or play as themselves (User Mode)
ro_RO: Controlează dacă utilizatorii se alătură în echipe pentru a juca (Mod echipă) sau joacă individual (Mod utilizator)

en: Admin Username
ro_RO: Nume de utilizator admin

en: Your username for the administration account
ro_RO: Numele dvs. de utilizator pentru contul de administrare

en: Admin Email
ro_RO: E-mail admin

en: Your email address for the administration account
ro_RO: Adresa ta de e-mail pentru contul de administrare

en: Admin Password
ro_RO: Parola de administrator

en: Your password for the administration account
ro_RO: Parola dvs. pentru contul de administrare

en: Logo
ro_RO: Sigla

en: Logo to use for the website instead of a CTF name. Used as the home page button. Optional.
ro_RO: Sigla de utilizat pentru site-ul web în locul unui nume CTF. Folosit ca buton către pagina de pornire. Opțional.

en: Banner to use for the homepage. Optional.
ro_RO: Banner de utilizat pentru pagina de pornire. Opțional.

en: Small Icon
ro_RO: Pictogramă mică

en: favicon used in user's browsers. Only PNGs accepted. Must be 32x32px. Optional.
ro_RO: favicon utilizat în browserele utilizatorului. Sunt acceptate numai PNG-uri. Trebuie să aibă 32x32px. Opțional.

en: Theme
ro_RO: Temă

en: CTFd Theme to use. Can be changed later.
ro_RO: Tema CD de utilizat. Poate fi schimbată mai târziu.

en: Theme Color
ro_RO: Culoarea temei

en: Color used by theme to control aesthetics. Requires theme support. Optional.
ro_RO: Culoarea folosită de temă pentru a controla estetica. Necesită suport pentru tema. Opțional.

en: Verify Emails
ro_RO: Verificați e-mailurile

en: Start Time
ro_RO: Ora de începere

en: Time when your CTF is scheduled to start. Optional.
ro_RO: Ora la care CTF-ul dvs. este programat să pornească. Opțional.

en: End Time
ro_RO: Ora de încheiere

en: Time when your CTF is scheduled to end. Optional.
ro_RO: Ora la care CTF-ul dvs. este programat să se încheie. Opțional.

en: Finish
ro_RO: Terminați

en: Team Name
ro_RO: Numele echipei

en: Team Password
ro_RO: Parola echipei

en: Join
ro_RO: Alăturați-vă

en: Create
ro_RO: Creează

en: Your team's public name shown to other competitors
ro_RO: Numele public al echipei dvs. este afișat altor concurenți

en: New Team Password
ro_RO: Noua parolă pentru echipă

en: Set a new team join password
ro_RO: Setați o nouă parolă pentru alăturarea echipei

en: Confirm Current Team Password
ro_RO: Confirmați parola echipei curente

en: Provide your current team password (or your password) to update your team's password
ro_RO: Oferiți parola actuală a echipei (sau parola) pentru a vă actualiza parola echipei

en: Your team's affiliation publicly shown to other competitors
ro_RO: Afilierea echipei dvs. a fost afișată public altor concurenți

en: Your team's website publicly shown to other competitors
ro_RO: Site-ul web al echipei dvs. este afișat public altor concurenți

en: Your team's country publicly shown to other competitors
ro_RO: Țara echipei tale a fost afișată public altor concurenți

en: Team Captain
ro_RO: Căpitanul echipei

en: Search Field
ro_RO: Câmpul de căutare

en: Name
ro_RO: Nume

en: Parameter
ro_RO: Parametru

en: Search
ro_RO: Căutare

en: Hidden
ro_RO: Ascuns

en: Banned
ro_RO: Interzis

en: Invite Link
ro_RO: Link de invitare

en: Search for matching users
ro_RO: Caută utilizatori care se potrivesc

en: Powered by CTFd
ro_RO: Funcționează cu CTFd

en: Challenge
ro_RO: Provocare

en: %(num)d Solve | %(num)d Solves
ro_RO[0]: %(num)d rezolvare
ro_RO[1]: %(num)d rezolvări
ro_RO[2]: %(num)d de rezolvări

en: View Hint
ro_RO: Vezi indiciu

en: Flag
ro_RO: Steag

en: Next Challenge
ro_RO: Provocarea următoare

en: Date
ro_RO: Data

en: Challenges
ro_RO: Provocări

en: Confirm
ro_RO: Confirmă

en: We've sent a confirmation email to your email address.
ro_RO: Ți-am trimis un email de confirmare la adresa ta de email.

en: Please click the link in that email to confirm your account.
ro_RO: Te rugăm să dai clic pe linkul din acel email pentru a-ți confirma contul.

en: If the email doesn’t arrive, check your spam folder or contact an administrator to manually verify your account.
ro_RO: Dacă emailul nu ajunge, verifică folderul de spam sau contactează un administrator pentru a-ți verifica manual contul.

en: Change Email Address
ro_RO: Schimbă adresa de email

en: Login
ro_RO: Autentificare

en: Forgot your password?
ro_RO: Ți-ai uitat parola?

en: Notifications
ro_RO: Notificări

en: There are no notifications yet
ro_RO: Nu există notificări încă

en: Register
ro_RO: Înregistrare

en: Your username on the site
ro_RO: Numele tău de utilizator pe site

en: Never shown to the public
ro_RO: Nu este niciodată afișat publicului

en: Password used to log into your account
ro_RO: Parola folosită pentru autentificarea în contul tău

en: Reset Password
ro_RO: Resetează parola

en: You can now reset the password for your account and log in. Please enter in a new password below.
ro_RO: Acum poți reseta parola contului tău și te poți autentifica. Introdu mai jos o nouă parolă.

en: Please provide the email address associated with your account below.
ro_RO: Te rugăm să introduci mai jos adresa de email asociată contului tău.

en: Settings
ro_RO: Setări

en: Profile
ro_RO: Profil

en: Access Tokens
ro_RO: Token-uri de acces

en: Your profile has been updated
ro_RO: Profilul tău a fost actualizat

en: Error:
ro_RO: Eroare:

en: API Key Generated
ro_RO: Cheia API a fost generată

en: Please copy your API Key, it won't be shown again!
ro_RO: Te rugăm să copiezi cheia API, nu va mai fi afișată din nou!

en: Active Tokens
ro_RO: Token-uri active

en: Delete Token
ro_RO: Șterge token-ul

en: Are you sure you want to delete this token?
ro_RO: Ești sigur că vrei să ștergi acest token?

en: Created
ro_RO: Creat

en: Description
ro_RO: Descriere

en: Delete
ro_RO: Șterge

en: Setup
ro_RO: Configurare

en: Mode
ro_RO: Mod

en: Administration
ro_RO: Administrare

en: Style
ro_RO: Stil

en: Date &amp; Time
ro_RO: Dată &amp; Oră

en: Integrations
ro_RO: Integrări

en: Next
ro_RO: Următor

en: Participants register accounts and form teams
ro_RO: Participanții își înregistrează conturile și formează echipe

en: If a team member solves a challenge, the entire team receives credit
ro_RO: Dacă un membru al echipei rezolvă o provocare, întreaga echipă primește credit

en: Easier to see which team member solved a challenge
ro_RO: Este mai ușor de văzut care membru al echipei a rezolvat o provocare

en: May be slightly more difficult to administer
ro_RO: Poate fi puțin mai dificil de administrat

en: Participants only register an individual account
ro_RO: Participanții își înregistrează doar un cont individual

en: Players can share accounts to form pseudo-teams
ro_RO: Jucătorii pot împărți conturi pentru a forma pseudo-echipe

en: Easier to organize
ro_RO: Mai ușor de organizat

en: Difficult to attribute solutions to individual team members
ro_RO: Dificil de atribuit soluțiile fiecărui membru al echipei

en: Visibility Settings
ro_RO: Setări de vizibilitate

en: Control the visibility of different sections of CTFd
ro_RO: Controlează vizibilitatea diferitelor secțiuni ale CTFd

en: Subscribe email address to the CTFd LLC Newsletter for news and updates
ro_RO: Abonează adresa de email la newsletter-ul CTFd LLC pentru știri și actualizări

en: Time
ro_RO: Timp

en: UTC Preview
ro_RO: Previzualizare UTC

en: Users
ro_RO: Utilizatori

en: Teams
ro_RO: Echipe

en: Scoreboard
ro_RO: Clasament

en: Admin Panel
ro_RO: Panou de administrare

en: Team
ro_RO: Echipă

en: Logout
ro_RO: Deconectare

en: Forbidden
ro_RO: Interzis

en: File not found
ro_RO: Fișier inexistent

en: Sorry about that
ro_RO: Scuze pentru asta

en: Too many requests
ro_RO: Prea multe cereri

en: Please slow down!
ro_RO: Te rugăm să încetinești!

en: Bad Gateway
ro_RO: Gateway defectuos

en: (Optional)
ro_RO: (Opțional)

en: Join Team
ro_RO: Alătură-te echipei

en: Welcome to
ro_RO: Bine ai venit la

en: Click the button below to join the team!
ro_RO: Apasă butonul de mai jos pentru a te alătura echipei!

en: Create Team
ro_RO: Creează echipă

en: Edit Team
ro_RO: Editează echipa

en: Your team's profile has been updated
ro_RO: Profilul echipei tale a fost actualizat

en: Choose Captain
ro_RO: Alege căpitan

en: Your captain rights have been transferred
ro_RO: Drepturile tale de căpitan au fost transferate

en: Invite Users
ro_RO: Invită utilizatori

en: Share this link with your team members for them to join your team
ro_RO: Distribuie acest link membrilor echipei tale pentru a se alătura

en: Invite links can be re-used and expire after 1 day
ro_RO: Linkurile de invitație pot fi reutilizate și expiră după 1 zi

en: Disband Team
ro_RO: Dizolvă echipa

en: Are you sure you want to disband your team?
ro_RO: Ești sigur că vrei să dizolvi echipa?

en: No
ro_RO: Nu

en: Yes
ro_RO: Da

en: Official
ro_RO: Oficial

en: place
ro_RO: loc

en: points
ro_RO: puncte

en: Members
ro_RO: Membri

en: Score
ro_RO: Scor

en: Captain
ro_RO: Căpitan

en: Awards
ro_RO: Premii

en: Solves
ro_RO: Rezolvări

en: Category
ro_RO: Categorie

en: Value
ro_RO: Valoare

en: No solves yet
ro_RO: Nicio rezolvare încă

en: In order to participate you must either join or create a team.
ro_RO: Pentru a participa, trebuie să te alături sau să creezi o echipă.

en: Play with Official Team
ro_RO: Joacă cu echipa oficială

en: Join Unofficial Team
ro_RO: Alătură-te unei echipe neoficiale

en: Create Unofficial Team
ro_RO: Creează o echipă neoficială

en: Page
ro_RO: Pagină

en: User
ro_RO: Utilizator

en: user | users
ro_RO[0]: utilizator
ro_RO[1]: utilizatori
ro_RO[2]: de utilizatori

en: team | teams
ro_RO[0]: echipă
ro_RO[1]: echipe
ro_RO[2]: de echipe
