CTFd - en to fi_FI translation catalogue (167 entries)

en: User Name
fi_FI: Käyttäjatunnus

en: Email
fi_FI: Sähköposti

en: Password
fi_FI: Tunnussana

en: Submit
fi_FI: Lähetä

en: User Name or Email
fi_FI: Käyttäjatunnus tai sähköposti

en: Resend Confirmation Email
fi_FI: Uudelleen lähetä vahvistus sähköpostiin

en: Language
fi_FI: Kieli

en: Current Password
fi_FI: Nykyinen salasana

en: Affiliation
fi_FI: Kuuluvuus

en: Website
fi_FI: Verkkosivu

en: Country
fi_FI: Maa

en: Expiration
fi_FI: Vanhenee

en: Generate
fi_FI: Luo

en: Event Name
fi_FI: Tapahtuman nimi

en: The name of your CTF event/workshop
fi_FI: CTF tapahtuman/työpajan nimi

en: Event Description
fi_FI: Tapahtuman kuvaus

en: Description for the CTF
fi_FI: Kuvaus CTF:lle

en: User Mode
fi_FI: Käyttäjän moodi

en: Team Mode
fi_FI: Tiimin moodi

en: Controls whether users join together in teams to play (Team Mode) or play as themselves (User Mode)
fi_FI: Hallitsee, liittyvätkö käyttäjät tiimeihin pelaamaan (Tiimitila) vai pelaamaan itsenään (Käyttäjän moodi)

en: Admin Username
fi_FI: Admin käyttäjätunnus

en: Your username for the administration account
fi_FI: Käyttäjätunnuksesi ylläpito-tilille

en: Admin Email
fi_FI: Hallintatilin käyttäjätunnuksesi

en: Your email address for the administration account
fi_FI: Hallintatilin sähköpostiosoitteesi

en: Admin Password
fi_FI: Järjestelmänvalvojan salasana

en: Your password for the administration account
fi_FI: Hallintatilin salasanasi

en: Logo to use for the website instead of a CTF name. Used as the home page button. Optional.
fi_FI: Logo, jota käytetään verkkosivustossa CTF-nimen sijaan. Käytetty kotisivun painikkeena. Vaihtoehtoinen.

en: Banner
fi_FI: Banneri

en: Banner to use for the homepage. Optional.
fi_FI: Banneri etusivulle käytettäväksi. Valinnainen.

en: Small Icon
fi_FI: Pieni Kuvake

en: favicon used in user's browsers. Only PNGs accepted. Must be 32x32px. Optional.
fi_FI: favicon, jota käytetään käyttäjän selaimissa. Vain PNG:t hyväksytään. On oltava 32x32px. Valinnainen.

en: Theme
fi_FI: Teema

en: CTFd Theme to use. Can be changed later.
fi_FI: CTFd-teema käytettäväksi. Voidaan vaihtaa myöhemmin.

en: Theme Color
fi_FI: Teeman Väri

en: Color used by theme to control aesthetics. Requires theme support. Optional.
fi_FI: Teeman käyttämä väri estetiikan hallitsemiseen. Edellyttää teematukea. Valinnainen.

en: Verify Emails
fi_FI: Vahvista sähköpostit

en: Start Time
fi_FI: Aloitusaika

en: Time when your CTF is scheduled to start. Optional.
fi_FI: Aika, jolloin CTF:n on määrä alkaa. Valinnainen.

en: End Time
fi_FI: Päättymisaika

en: Time when your CTF is scheduled to end. Optional.
fi_FI: Aika, jolloin CTF:n on määrä päättyä. Valinnainen.

en: Finish
fi_FI: Valmis

en: Team Name
fi_FI: Tiimin nimi

en: Team Password
fi_FI: Tiimin salasana

en: Join
fi_FI: Liity

en: Create
fi_FI: Luoda

en: Your team's public name shown to other competitors
fi_FI: Tiimisi julkinen nimi näytetään muille kilpailijoille

en: New Team Password
fi_FI: Uusi tiimin salasana

en: Set a new team join password
fi_FI: Aseta uusi tiimiin liittymisen salasana

en: Confirm Current Team Password
fi_FI: Vahvista nykyinen tiimin salasana

en: Provide your current team password (or your password) to update your team's password
fi_FI: Anna nykyinen tiimisi salasana (tai salasanasi) päivittääksesi tiimin salasanan

en: Your team's affiliation publicly shown to other competitors
fi_FI: Tiimisi kuuluvuus näytetään julkisesti muille kilpailijoille

en: Your team's website publicly shown to other competitors
fi_FI: Tiimisi verkkosivusto näytetään julkisesti muille kilpailijoille

en: Your team's country publicly shown to other competitors
fi_FI: Joukkueesi maa näytetään julkisesti muille kilpailijoille

en: Team Captain
fi_FI: Joukkueen kapteeni

en: Search Field
fi_FI: Hakukenttä

en: Name
fi_FI: Nimi

en: Parameter
fi_FI: Asetus

en: Search
fi_FI: Hae

en: Hidden
fi_FI: Salattu

en: Banned
fi_FI: Kielletty

en: Invite Link
fi_FI: Kutsu linkki

en: Search for matching users
fi_FI: Etsi vastaavia käyttäjiä

en: Powered by CTFd
fi_FI: Palvelun tarjoaa CTFd

en: Challenge
fi_FI: Haaste

en: %(num)d Solve | %(num)d Solves
fi_FI[0]: %(num)d Ratkaise
fi_FI[1]: %(num)d Ratkaisee

en: View Hint
fi_FI: Katso vihje

en: Flag
fi_FI: Lippu

en: Next Challenge
fi_FI: Seuraava haaste

en: Date
fi_FI: Päivämäärä

en: Challenges
fi_FI: Haasteet

en: Confirm
fi_FI: Vahvista

en: We've sent a confirmation email to your email address.
fi_FI: Olemme lähettäneet sähköpostiisi vahvistusviestin.

en: Please click the link in that email to confirm your account.
fi_FI: Napsauta sähköpostissa olevaa linkkiä vahvistaaksesi tilisi.

en: If the email doesn’t arrive, check your spam folder or contact an administrator to manually verify your account.
fi_FI: Jos sähköposti ei tule perille, tarkista roskapostikansiosi tai ota yhteytt

en: Change Email Address
fi_FI: Vaihda sähköpostiosoite

en: Login
fi_FI: Kirjaudu sisään

en: Forgot your password?
fi_FI: Unohditko salasanasi?

en: Notifications
fi_FI: Ilmoitukset

en: There are no notifications yet
fi_FI: Ei vielä ilmoituksia

en: Register
fi_FI: Rekisteröidy

en: Your username on the site
fi_FI: Käyttäjätunnuksesi sivustolla

en: Never shown to the public
fi_FI: Ei koskaan esitetty yleisölle

en: Password used to log into your account
fi_FI: Salasana, jota käytetään kirjautumiseen tilillesi

en: Reset Password
fi_FI: Palauta salasana

en: You can now reset the password for your account and log in. Please enter in a new password below.
fi_FI: Voit nyt nollata tilisi salasanan ja kirjautua sisään. Kirjoit

en: Please provide the email address associated with your account below.
fi_FI: Anna alla tiliisi liitetty sähköpostiosoite.

en: Settings
fi_FI: Asetukset

en: Profile
fi_FI: Profiili

en: Access Tokens
fi_FI: Pääsytunnukset

en: Your profile has been updated
fi_FI: Profiilisi on päivitetty

en: Error:
fi_FI: Virhe:

en: API Key Generated
fi_FI: API-avain luotu

en: Please copy your API Key, it won't be shown again!
fi_FI: Kopioi API-avaimesi, sitä ei näytetä uudelleen!

en: Active Tokens
fi_FI: Aktiiviset tunnukset

en: Delete Token
fi_FI: Poista tunnus

en: Are you sure you want to delete this token?
fi_FI: Haluatko varmasti poistaa tämän tunnuksen?

en: Created
fi_FI: Luotu

en: Description
fi_FI: Kuvaus

en: Delete
fi_FI: Poista

en: Setup
fi_FI: Asennus

en: General
fi_FI: Yleistä

en: Mode
fi_FI: Moodi

en: Administration
fi_FI: Hallinto

en: Style
fi_FI: Tyyli

en: Date &amp; Time
fi_FI: Päivämäärä &amp; Aika

en: Integrations
fi_FI: Integraatiot

en: Next
fi_FI: Seuraava

en: Participants register accounts and form teams
fi_FI: Osallistujat rekisteröivät tilejä ja muodostavat joukkueita

en: If a team member solves a challenge, the entire team receives credit
fi_FI: Jos tiimin jäsen ratkaisee haasteen, koko tiimi saa hyvityksen

en: Easier to see which team member solved a challenge
fi_FI: On helpompi nähdä, kumpi tiimin jäsen ratkaisi haasteen

en: May be slightly more difficult to administer
fi_FI: Voi olla hieman vaikeampi hallinnoida

en: Participants only register an individual account
fi_FI: Osallistujat rekisteröivät vain henkilökohtaisen tilin

en: Players can share accounts to form pseudo-teams
fi_FI: Pelaajat voivat jakaa tilejä pseudojoukkueiden muodostamiseksi

en: Easier to organize
fi_FI: Helpompi järjestää

en: Difficult to attribute solutions to individual team members
fi_FI: Ratkaisuja on vaikea antaa yksittäisille tiimin jäsenille

en: Visibility Settings
fi_FI: Näkyvyysasetukset

en: Control the visibility of different sections of CTFd
fi_FI: Hallitse CTFd:n eri osien näkyvyyttä

en: Subscribe email address to the CTFd LLC Newsletter for news and updates
fi_FI: Tilaa sähköpostiosoite CTFd LLC:n uutiskirjeeseen saadaksesi uutisia ja päivityksiä

en: Time
fi_FI: Aika

en: UTC Preview
fi_FI: UTC-esikatselu

en: Users
fi_FI: Käyttäjät

en: Teams
fi_FI: Tiimit

en: Scoreboard
fi_FI: Tulostaulu

en: Admin Panel
fi_FI: Hallintapaneeli

en: Team
fi_FI: Tiimi

en: Logout
fi_FI: Kirjaudu ulos

en: Forbidden
fi_FI: Kielletty

en: File not found
fi_FI: Tiedostoa ei löydy

en: Sorry about that
fi_FI: Pahoittelut siitä

en: Too many requests
fi_FI: Liikaa pyyntöjä

en: Please slow down!
fi_FI: Ole hyvä ja hidasta!

en: Bad Gateway
fi_FI: Viallinen yhdyskäytävä

en: (Optional)
fi_FI: (Valinnainen)

en: Join Team
fi_FI: Liity tiimiin

en: Welcome to
fi_FI: Tervetuloa

en: Click the button below to join the team!
fi_FI: Klikkaa alla olevaa nappia liittyäksesi tiimiin!

en: Create Team
fi_FI: Luo tiimi

en: Edit Team
fi_FI: Muokkaa tiimiä

en: Your team's profile has been updated
fi_FI: Joukkueesi profiili on päivitetty

en: Choose Captain
fi_FI: Valitse Kapteeni

en: Your captain rights have been transferred
fi_FI: Kapteenioikeutesi on siirretty

en: Invite Users
fi_FI: Kutsu käyttäjiä

en: Share this link with your team members for them to join your team
fi_FI: Jaa tämä linkki tiimisi jäsenille, jotta he voivat liittyä tiimiisi

en: Invite links can be re-used and expire after 1 day
fi_FI: Kutsulinkkejä voidaan käyttää uudelleen ja ne vanhenevat 1 päivän kuluttua

en: Disband Team
fi_FI: Hajota tiimi

en: Are you sure you want to disband your team?
fi_FI: Oletko varma, että haluat hajottaa tiimisi?

en: No
fi_FI: Ei

en: Yes
fi_FI: Kyllä

en: Official
fi_FI: Virallinen

en: place
fi_FI: paikka

en: points
fi_FI: pisteet

en: Members
fi_FI: Jäsenet

en: Score
fi_FI: Pisteet

en: Captain
fi_FI: Joukkueen kapteeni

en: Awards
fi_FI: Palkinnot

en: Solves
fi_FI: Ratkaisee

en: Category
fi_FI: Kategoria

en: Value
fi_FI: Arvo

en: No solves yet
fi_FI: Ei vielä ratkaisuja

en: In order to participate you must either join or create a team.
fi_FI: Osallistuaksesi sinun tulee joko liittyä tai perustaa tiimi.

en: Play with Official Team
fi_FI: Pelaa virallisen joukkueen kanssa

en: Join Unofficial Team
fi_FI: Liity epäviralliseen tiimiin

en: Create Unofficial Team
fi_FI: Luo epävirallinen tiimi

en: Page
fi_FI: Sivu

en: User
fi_FI: Käyttäjä

en: user | users
fi_FI[0]: käyttäjä
fi_FI[1]: käyttäjät

en: team | teams
fi_FI[0]: tiimi
fi_FI[1]: tiimit
